Wstecz

Tor bobslejowy Happy World i Monkey Park

Czeska nazwa Bobová dráha Happy World a Monkey Park
Adres Špindlerův Mlýn
GPS 50°43'50"N 15°36'17"E (xx km)
780 m nad morzem
Najbliższe centrum informacji Najbliższe centrum informacji: Centrum Informacji Spindl.info (596 m)
swipe

Wybudowany w 1997 r. tor saneczkowy Happyworld to pierwszy obiekt tego rodzaju w Czechach. Czynny jest przez 365 dni w roku. Długość toru wynosi 966 metrów, średnie nachylenie 7,03 %, a różnica wysokości 68 metrów. Ma 22 zakręty, 5 skoków (przełomów terenu) i trzy tunele. Do dyspozycji są wózki jedno- i dwuosobowe, dzieci od lat 8 mogą jeździć same. Pasażer sam reguluje prędkość i styl jazdy, dostosowując je do swoich zdolności, ale powinien się jednocześnie stosować do przepisów bezpieczeństwa, żeby jazda była zupełnie bezpieczna. Wózki na torze mogą miejscami osiągnąć prędkość nawet około 65 km na godz.

MonkeyPark Špindlerův Mlýn usytuowano w okolicach stacji dolnej tutejszego popularnego toru bobslejowego. Najdłuższy park linowy w Karkonoszach ma na najdłuższej trasie łączną długość 432 m (średni stopień trudności), na trasie średniej długość 356 m (średni stopień trudności), oraz na krótkiej trasie długość 296 m (niski stopień trudności). Na trasie najdłuższej ma MonkeyPark Špindlerův Mlýn 32 przeszkody, których najwyższy stopień trudności wynosi 3 z pięciostopniowej skali. Przeznaczony jest dla najszerszej publiczności, łącznie z dziećmi o wzroście powyżej 140 cm. Zaprojektowany i koncypowany jest tak, aby pokonać go mógł również absolutnie nietrenowany turysta lub dziecko określonego wzrostu. Pomimo to (lub właśnie dlatego) również taki odwiedzający może oczekiwać wspaniałych wrażeń.

Odwiedzający MonkeyPark Špindlerův Mlýn kolejno pokonuje przeszkody zawieszone na linach między drzewami na wysokości 3 - 7 metrów. Na drzewach przy tym zamocowano pomiędzy poszczególnymi przeszkodami specjalne „bazy“, na których odwiedzający odpocznie oraz przemieści się po pokonaniu jednej przeszkody do następnej. Lokalizacja MonkeyParku Špindlerův Mlýn bezpośrednio do przestrzeni wysokiego lasu zarazem potęguje całe przeżycie, ponieważ odwiedzający porusza się - w odróżnieniu od sztucznych parków linowych - cały czas w przyrodzie, pod koronami drzew „między niebem a ziemią“.


Kategoria
  • letni tor bobslejowy