Wstecz

Vrchlabí - pałac

Adres Zámek 1, 543 01 Vrchlabí
GPS 50°37'37"N 15°36'33"E (xx km)
485 m nad morzem
Najbliższe centrum informacji Najbliższe centrum informacji: Regionalne Turystyczne Centrum Informacji Karkonosze, Vrchlabí (116 m)
swipe

Pałac renesansowy pochodzący z I poł. XVI wieku został wzniesiony z inicjatywy Krzysztofa z Gendorfu. Należy do budowli typu śląsko-saskiego, które charakteryzowało prostokątny układ pomieszczeń oraz cztery wieże w narożnikach. Pałac był kilkakrotnie przebudowywany, zarówno na początku XVII wieku jak i w większej stopniu po 1820 roku, kiedy to między innymi zburzono mury zamkowe i założono park w stylu angielskim. Obecnie w pałacu mieści się siedziba urzędu miejskiego.


Kategoria pałac
Certyfikaty i cżłonkostwo Odznaka turystyczna

Trasy zwiedzania/ wystawa

Opis W hali wejściowej obok drzwi ozdobionych intarsjami można zauważyć obrazy ostatnich upolowanych niedźwiedzi żyjących na terenie Karkonoszy (w latach 1665, 1693, 1701 oraz 1726). Pozostałością oryginalnego wyposażenia jest bardzo cenny zabytek - renesansowy piec kaflowy znajdujący się w dawnej sali rycerskiej obecnie w sali posiedzeń. Wyróżniają się dzięki swoim rozmiarom i zdobnictwu, są jednym z przykładów wykorzystania majoliki na Ziemiach Czeskich. Na kaflach z motywami biblijnymi widnieje rok 1545.
Godziny otwarcia
(GMT +2)
  • lipiec, sierpień Pon, Czw 12:00-17:00 w 12:00, 14:00, 16:00 (z przewodnikiem)
  • styczeń-czerwiec, wrzesień-grudzień przez cały dzień (na zamówienie tylko grupy)

Przed zwiedzaniem obiektu zalecamy dla pewności sprawdzić aktualność godzin otwarcia na stronach internetowych obiektu lub telefonicznie u administratora.

zamknięto Momentalnie zmknięte zgodnie z godzinami otwarcia