Wstecz

Muzeum miejskie Žacléř

Czeska nazwa Městské muzeum Žacléř
Adres Rýchorské náměstí 10, 542 01 Žacléř
GPS 50°39'11"N 15°54'27"E (xx km)
620 m nad morzem
Najbliższe centrum informacji Najbliższe centrum informacji: Centrum Informacji Turystycznej Žacléř (0 m)
swipe

uzeum wŽacléřu znajdziemy na pierwszym piętrze budynku ratusza. Zwiedzający stopniowo poznają cztery wystawy stałe z opisami w językach czeskim, niemieckim i polskim. Zapoznać się można z ciekawą historią miasteczka i jego najbliższej okolicyoraz z ważnymi postaciami, które wpisały się w jego historię. W innych pomieszczeniach muzeum znajdziemy wystawę górniczą i etnograficzną. W 2000 oraz 2004 r. muzeum otrzymało nowe pomieszczenia, w których organizujewystawy czasowe. Co roku odbywa się tu około pięciu wystaw tematycznych, swoje dzieła wystawiają artyści różnych dziedzin, odbywają się tu też wystawy poświęcone historii miasta i tympostaciom, które nie są w odpowiedni sposób wyeksponowane na wystawach stałych.


Kategoria muzeum
Certyfikaty i cżłonkostwo cżłonek Związku Muzeów i Galerii Rep. Cz.
Usługi komputer z podłączeniem do Internetu, punkt sprzedaży plakietek turystycznych, sprzedaż drobiazgów i pamiątek, sprzedaż map turystycznych i rowerowych, sprzedaż znaczków turystycznych, WC
Rok pierwszego udostępnienia 1999

Trasy zwiedzania/ wystawa

Opis Historia miasta z naciskiem na współistnienie ludności czeskiej i niemieckiej w okresie do końca drugiej wojny światowej. Ważne postaci (np. rzeźbiarz Emil Schwantner, J. A. Komeński itd.). 400 lat wydobycia węgla kamiennego (model przekroju przez kopalnię węgla kamiennego). Etnografia okolic Žacléřa (malowane meble, modele domów zrębowych, stroje ludowe, zabawki).
Godziny otwarcia
(GMT +1)
  • styczeń-marzec, maj-październik, grudzień oprócz Pon 9:00-16:00 (samodzielnie bez przewodnika)
  • kwiecień, listopad Pon-Pt 9:00-16:00 (samodzielnie bez przewodnika)

Przed zwiedzaniem obiektu zalecamy dla pewności sprawdzić aktualność godzin otwarcia na stronach internetowych obiektu lub telefonicznie u administratora.

czynne Právě teď otevřeno dle otevírací doby
Czas zwiedzania: 60 min.