Wstecz

Ze Špindlerovego Mlýna do Doliny Białej

(xx km)

Najbliższe centrum informacji Najbliższe centrum informacji: Centrum Informacji Turystycznej Szpindlerów Młyn (959 m)
swipe

Spokojna i niezbyt uczęszczana droga wzdłuż górskiej rzeczki Biała Łaba (Bílé Labe) z wodospadami i kaskadami umożliwia podziwianie pięknych widoków na Kozí hřbety. Trasa nadaje się dla seniorów i osób poruszających się o kulach. Jest przejezdna dla wózków dziecięcych i bezproblemowa także dla wózków inwalidzkich - elektrycznych i mechanicznych.


Liczba dni 1
Przeważa rodzaj transportu pieszo
Pora roku wiosna, lato , jesień
Warunki Trasa nadaje się dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

Początek trasy znajdziemy w Špindlerovym Mlýnie na parkingu P3 przy kolejce linowej na Medvědín, trasa prowadzi niebieskim szlakiem, po asfaltowej nawierzchni brzegiem wzdłuż Białej Łaby. Długość trasy (licząc tam i z powrotem) wynosi 10 km, prowadzi długo pod górę i wymaga dobrej kondycji, różnica wysokości to 250 m. Kończy się koło schroniska U Bílého Labe. 1 km przed końcem trasy znajduje się miejsce zwane "U svozu", gdzie znajdziemy drewniane panele informacyjne z opisem miejscowych atrakcji, plac zabaw dla dzieci z drabinkami, piaskownicą i miejscem na ognisko (jedno z nielicznych miejsc na terenie Parku Karkonoskiego, gdzie rozpalić można ogień). Można skorzystać z zapasu drewna, który tu zgromadzono, przy paleniu ogniska zachować należy ostrożność.

Atrakcje:

1. Stacja kolejki linowej (krzesełkowej) na Medvědín jest bezbarierowa i oferuje przejazdy również dla osób na wózkach mechanicznych (odpowiednie dla osób, które są w stanie same się utrzymać na krzesełku kolejki).

2. Tuż koło parkingu znajduje się aquapark z basenem, masażami, sauną i kąpielami wirowymi. Basen jest dostępny - z pomocą asystenta - również dla osób na wózkach.

Bezbarierowe miejsca na trasie, w których można się schronić i coś zjeść:

1.Restauracja Aquapark - Restauracja znajduje się tuż koło szosy głównej naprzeciwko kolejki linowej na Medvědín, wejście do budynku jest bezbarierowe, również wejście do samej restauracji dostępne dla osób na wózkach. W restauracji bezbarierowe WC. Restauracja odpowiednia też dla seniorów i rodzin z małymi dziećmi.

2. Restaurację Myslivna znajdziemy u zbiegu Łaby i Białej Łaby. Wejście do obiektu jest bezbarierowe a restauracja dostępna też dla wózkowiczów, brak jednak bezbarierowego WC. Restauracja bez problemów dostępna dla seniorów i rodzin z małymi dziećmi.

3. Miejsce odpoczynkowe U svozu - Na trasie niezadaszone miejsce odpoczynkowe.

4. Schronisko Bouda u Bílého Labe - Obiekt znajduje się na końcu tej trasy w dolinie Údolí Bílého Labe. Restauracja jest barierowa, dla osób na wózkach dostępny taras.

5. Pensjonat Svatý Petr - Obiekt znajduje się tuż koło ośrodka narciarskiego Ski Areál Špindlerův Mlýn, jest całkowicie bezbarierowy, łącznie z zapleczem socjalnym, oferuje noclegi także osobom na wózkach. Odpowiedni też dla seniorów i rodzin z małymi dziećmi - na jego terenie plac zabaw dla dzieci.