Wstecz

Z Harrachova do Śniadania Krakonosza

(xx km)

Najbliższe centrum informacji Najbliższe centrum informacji: Centrum Informacji Turystycznej Harrachov (747 m)
swipe

Łatwa do przejścia asfaltowa droga wzdłuż rzeczki Mumlavy, z marmitami i wodospadem o wysokości 12 m. Droga nadaje się dla osób starszych i poruszających się o kulach. Jest przejezdna dla wózków dziecięcych, nadaje się też bez większych ograniczeń dla wózków inwalidzkich - mechanicznych i elektrycznych. Z dowolnego miejsca na trasie można wrócić z powrotem.


Liczba dni 1
Przeważa rodzaj transportu pieszo
Pora roku wiosna, lato , jesień
Warunki Trasa nadaje się dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych.

Oznakowana niebieskim kolorem trasa zaczyna się w Harrachovie na głównym parkingu obok dworca autobusowego. Jej długość (łącznie tam i z powrotem) wynosi 11 km, na całej trasie jest asfalt, różnica wysokości 330 m. Droga prowadzi wzdłuż rzeczki Mumlavy z marmitami i kończy się na rozdrożu zwanym "Krakonošova snídaně" (w tłumaczeniu - "Śniadanie Karkonosza"). Idąc odgałęzieniem - żwirową drogą z poprzecznymi odpływami dla wody - można dotrzeć aż do wodospadu Mumlavy mierzącego 12 metrów wysokości (osoby na wózkach będą tu potrzebować pomocy asystenta).

Ciekawostki wokół trasy:górskie miasto Harrachov, widok na skocznie narciarskie, harrachovska huta szkła i browar, kopalnia, ekspozycje na temat myślistwa i leśnictwa zarządzanie przez Dyrekcję czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego KRNAP w budynku zwanym "Šindelka", plac zabaw dla dzieci i trasa dla dzieci "Liška" (trasa ta nie nadaje się dla osób na wózkach).

Bezbarierowe miejsca na trasie, w których można się schronić i coś zjeść:

1. Schronisko Mumlavská bouda - Restauracja o stylowym wnętrzu - restauracja bezbarierowa dla osób na wózkach, ale przy wejściu do obiektu konieczna jest pomoc personelu lub asystenta do pokonania jednego schodka. Dla seniorów i rodzin z dziećmi obiekt dostępny.

2. hotel Lovecká Mumlava - Hotel znajdziemy na początku trasy, dla osób na wózkach bezbarierowe wejście, bezbarierowa restauracja i letni taras. Odpowiedni dla rodzin z dziećmi i seniorów.

3. Srub U lišáka - Chata zrębowa dostępna dla rodzin z dziećmi i seniorów, ale dla wózkowiczów barierowa (4 schody do obiektu). Osoby na wózkach skorzystać mogą z ogródka - drewnianych stołów z obsługą.